Brenna Kotarz

Brenna Kotarz - sprawdź co warto zobaczyć

Każdy z nas potrzebuje czasem chwili wytchnienia i odpoczynku. Jesteśmy zabiegani i zapracowani, na nic nie mając czasu. Życie w ciągłym stresie i przemęczeniu, bardzo niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu, ale również kontaktach z rodziną. Szczególnie rodzice, którzy nie poświęcają swoim dzieciom należytego czasu, czują wyrzuty sumienia z tego powodu.

Który rodzić nie chciałby usiąść wygodnie na kanapie wieczorem ze swoimi dziećmi i porozmawiać albo pograć w różne gry planszowe, po prostu spędzić razem czas. I wtedy, w takich chwilach całkowitego zmęczenia, odliczamy dni do upragnionych wakacji lub ferii zimowych, aby wyjechać z całą rodziną lub przyjaciółmi na zasłużony wypoczynek.

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby prawdziwie odpocząć!

W Polsce jest mnóstwo miejscowości turystycznych, które oferują swoim odwiedzającym szeroką gamę atrakcji. Przepiękne krajobrazy, górskie szlaki, czyste i świeże powietrze, kontakt z naturą. To tylko nieliczne z zalet wypoczynku z dala od wielkiego miasta. Jedną z bardzo popularnych i chętnie odwiedzanych przez turystów miejscowości jest Brenna. Jest to miejscowość położona u brzegu rzeki Brennicy i ciągnie się wzdłuż jej 11-kilometrowej doliny. Brenna jest najbardziej na północ wysuniętą wsią Śląska Cieszyńskiego. Położona jest na wysokości 366m n.p.m. ,z trzech stron otaczają ją szczyty Beskidu Śląskiego.

Kotarz to jedna z atrakcji w okolicy Brennej

Brenna dzięki swojemu dobremu dojazdowi i walorom turystycznym, z roku na rok cieszy się coraz większą sympatią wśród turystów. Znakomite oznakowanie szlaków górskich, wiodących na Równicę, Grabową, Trzy Kopce, Błatnią, Kotarz i Klimczok sprawiają, że miłośnicy górskich wspinaczek odwiedzają to miejsce przez cały rok.

Brennej taką popularność wśród turystów, zapewniają różne imprezy, które się tam odbywają, jak na przykład Pieczenie barana lub odbywający się w zimie Zimowy karnawał, w którego czasie organizowane są różne atrakcje, jak na przykład kuligi z pochodniami lub Bieg Narciarski o Puchar Wójta. Kolejnym ogromnym walorem Brennej są malownicze i głębokie doliny oraz otwarte zapierające dech w piersiach widoki z wielu szczytów górskich otaczających miejscowość. Liczne kąpieliska rzeczne, wyciągi narciarskie, stadnina koni stwarzają wiele możliwości rekreacji i wypoczynku z dala od wielkomiejskiego zgiełku dla całej rodziny. Sama wieś posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę gastronomiczną i noclegową. Szczególne godne polecenia są domki do wynajęcia, gdyż oferują one swoim gościom szereg udogodnień.

Bardzo często domki do wynajęcia dostępne są całorocznie, więc jest to bardzo korzystne dla osób lubiących organizować wyjazdy wypoczynkowe bardzo spontanicznie, bez względu na porę roku. Warto o tym pamiętać szukając noclegu w pobliżu góry Kotarz i miejscowości Brenna. Wynajęcie willi z całą rodziną to na pewno dużo bardziej opłacalna opcja niż wynajęcie pokoju hotelowego. Domek w górach może pomieścić nawet parę osób, czyli rodzinę z dziećmi lub grupę przyjaciół.

Pełne wyposażenie i pełen komfort odpoczynku

Domek posiada pełne wyposażenie, dla zapewnienia niezbędnego komfortu swoim gościom. Wiele domków posiada duży otwarty salon z kominkiem, przy którym można spędzić niezapomniany wieczór z najbliższymi, po całym dniu górskich wędrówek. Wyposażone są one w telewizor oraz mają dostęp do internetu. Kuchnia wyposażona jest w pełny aneks kuchenny z piekarnikiem, co zapewnia ogromną swobodę w przygotowywaniu własnych ulubionych dań oraz nieograniczony czas ich spożywania, co nie jest możliwe na przykład w przypadku hoteli.

Płyta indukcyjna, zmywarka oraz wszystkie małe sprzęty AGD są do pełnej dyspozycji gości. Zastawy stołowe, noży, sztućców, garnków oraz różnego rodzaju naczyń, również obejmują wyposażenie. Sypialnie z wygodnymi łóżkami oraz nowoczesne łazienki z kompletnym węzłem sanitarnym (kabina prysznicowa, umywalka, WC,a nawet wanna) zadowolą nawet najbardziej wymagających gości.

Domki tego typu do wynajęcia, są idealnym wyborem właśnie dla rodzin z dziećmi, gdyż zapewnia im to pełną swobodę, bez obawy, że dzieci hałasując, będą przeszkadzały pozostałym gościom. W domkach letniskowych mamy zapewnioną pełną prywatność i możemy pozwolić sobie na pełną swobodę. Są one również świetnym rozwiązaniem, jeśli podróżujemy ze zwierzętami. Jest to forma zakwaterowania, która przypadnie do gustu każdemu, kto lubi dużą przestrzeń, dzięki temu na wakacje możemy się wybrać nawet z większą grupą, osób a i tak każdy się bez problemu pomieści. Przede wszystkim wybór domku letniskowego jako swojego sposobu zakwaterowania w czasie wyjazdu wypoczynkowego, jest wyborem dużo bardziej rozsądnym pod kątem finansowym. Zainteresowały Państwa Brenna oraz Kotarz? Masz pytania? Sprawdź dostępność dzwoniąc do nas lub pisząc na adres e mail.